Buz Epilasyon
Tunalı Güzellik Salonu

Buz Epilasyon, en ince, en açık tüylerde bile etkili olan, dört mevsim uygulanabilen bir teknoloji ile kıl köklerini dondurarak yok eden konforlu ve etkili bir uygulamadır. ​​Soğutucu mekanizmasıyla özellikle hassas bölgelerde acısız, ağrısız ve hızlı bir epilasyon imkanı sunmaktadır. Ütüleme teknolojisini kullanan Buz epilasyon cihazları, bu yöntem ile epilasyonu başarılı bir şekilde yapmaktadır.

Kılları foliküllerine çok kısa süre ile enerji verip soğumasının ardından tekrar enerji verip kılların yavaş şekilde cilde zarar vermeden epilasyon yapılmasını sağlamaktadır. Buz epilasyon bu soğutma işlemini çok hızlı yaptığından acı ve ağrı duymanıza, cildinizde yanık oluşmasına da engel olur. Buz epilasyon  uygulaması her atışta büyük bir alana etki etmesinden dolayı epilasyon işleminin kısa sürede tamamlanmasını sağlar.

Buz Epilasyon Nasıl Uygulanır?

Buz epilasyon, uygulama yapılan bölgedeki hedefe saniyede 810 nm dalga boyunda ortalama 10 atış gönderir. Cildinizi -3 dereceye kadar soğutan bir başlık kullanıldığı için acı hissedilmemekte ve epilasyon uygulaması konforlu bir şekilde yapılabilmektedir. Tüm vücuda uygulanan Buz epilasyon  uygulaması yaklaşık 35 dakika sürmektedir. Bunun sebebi Buz epilasyonun büyük bir başlığa sahip olması ve bu sayede geniş alanlara etki edebilmesidir.

Buz epilasyon Erkekler İçin de Uygun mudur?

Bayanlara oranla daha koyu ve sert kıl yapısına sahip olan erkeklerde buz epilasyon artık hem acısız hem de konforlu. Buz Epilasyon sistemiyle erkekler de çok kısa sürede istenmeyen kıllarından kurtalabiliyorlar,  özellikle çok can yakan sakal üstü ve ense bölgeleri bile Buz epilasyon teknolojisiyle,  ortalama 4 – 6 seansda istenilen sonucu elde etmek mümkün

Erkeklerde sırt bölgesi en zor bölgedir, kıl yapısı daha incedir. 810nm Dalga boyundaki diode tabanlı Buz epilasyon ™ teknolojisinin FDA belgesi mevcuttur. Buz epilasyon teknolojisi ülkemizde erkeklerin de buz epilasyon yaptırmalarına yardımcı öncü bir teknolojidir.

Erkeklerde Buz Epilasyon Sonuçları

Acısız buz epilasyon yapabilen, Buz epilasyon cihazı ile yapılan uygulamalarda memnuniyet oranı yüksektir, sert ve yoğun kıl yapılarıyla bilinen erkek hastalarda acısız ve ağrısız buz  ​epilasyon uygulama yapılması bile çok büyük bir lükstür. Kısa süren seanslarla kalıcı azalma sağlanır ve her seansta ortalama yüzde 20 azalma olur, ortalama da 5 -7 seans sonunda istenilen sonuç elde edilir.

Erkek Tüm Vücut Buz Epilasyon
Tunalı Güzellik Salonu

Buz epilasyon yaptıran erkeklerin sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Bu duruma bazen kıl batması gibi sağlık problemleri vesile olurken bazen de artık erkeklerin en az kadınlar kadar bakımlarına dikkat etmesi vesile olmaktadır.

Erkeklerin bütün vücuduna buz epilasyon yaptırabilme şansı vardır ama genelde epilasyon yaptırdıkları bölgelerin başında göğüs, ense, omuz, sırt, boyun, koltuk altı, kol, bacak, sakal üstü, kulak, kaş arası buz epilasyon ile el ve ayaktaki aşırı kıllar içi yapılan buz epilasyon bölgeleri gelmektedir.

Erkeklerin vücutlarına yaptırdıkları buz epilasyon seansları süre açısından bakıldığında ortalama 5-6 saat sürerken yüz bölgelerine yaptırdıkları buz epilasyon ortalama 6-8 saat sürmektedir. Burada temel alınan kıl cinsi kalın ve koyu renkte olan kıl cinsidir. Kadınlara göre daha farklı kıl yapısına sahip olan erkekler genelde daha kalın kıl köküne sahiptir bu yüzden kadınlara göre daha hızlı ve memnun edici sonuçlar alabilmektedirler.

Buz Epilasyon Kaç Seans Uygulanmaktadır?
Tunalı Güzellik Salonu

Öncelikle buz epilasyon yaptırmanın bir tedavi süreci olduğunu unutmamak gerekir. Buz epilasyon  ile kalıcı sonuçlar almak için ihtiyaç duyulan süre vücuttaki kıl yoğunluğuna, kıl yapısının ince ya da kalın oluşuna ve cilt tipine göre değişiklik göstermekle beraber, etkili bir sonuç açısından ortalama 5 ile 8 seanslık bir tedaviye ihtiyaç duyulmaktadır.

Diğer Epilasyon Yöntemlerinden Farkı Nedir?

Buz epilasyon uygulamasını diğer epilasyon uygulamalarından üstün kılan en önemli özelliği hiçbir acıya ve ağrıya sebep olmamasıdır. Ayrıca tüm cilt tiplerine uygun olması ve bronzlaşmış tene dahi uygulanması, Buz epilasyonun en büyük avantajlarındandır.

Güvenli midir?
Buz Epilasyon Hangi Bölgelerde Etkilidir?

Buz epilasyon , FDA onaylıdır ve dünyada birçok hastada güvenli, kalıcı ve etkili bir çözüm olarak kullanılmaktadır.

Hem erkekler hem de kadınlar için genital bölgeler de dahil olmak üzere, vücudun tüm bölgeleri üzerinde kullanılabilen bir buz epilasyon tekniğidir.

error: Content is protected !! Security Wall By Arda Yücel !!
WhatsApp chat