Tunalı Güzellik Salonu
İpek Kirpik
Tunalı Güzellik Salonu

Kirpik Lifting içeriğinde argan yağı, proteinler, keratin ve vitaminler ile kirpikleri güçlendiren ve besleyen, hidrolize keratin bir maskedir. Besleyici maske, kirpikleri keratin ile doldurarak kirpikleri daha kalın, dolgun ve daha uzun hale getirir. Bu uygulama kirpikleri daha güçlü, daha uzun, daha kıvrık hale getirir doğal kirpiğinizi x2 kat daha uzun gösterir.

İpek kirpik nasıl uygulanır?
Tunalı Güzellik Salonu

-Kullanılan kirpikler tek tek kullanıcının kendi kirpiklerine özel medikal yapıştırıcılar aracılığıyla yapıştırılır.
-İsteyenler 2D ve 3D kirpik de yaptırabiliyor. Bu uygulama gözlere daha doğal bir görünüm kazandırıyor.
– İpek kirpik uygulamasında istediğiniz uzunluğu ve yoğunluğu seçebilirsiniz. Tercih size kalmış. 
İpek kirpik uygulaması ne kadar sürüyor?
– İşlem yaklaşık 1.5 saat kadar sürüyor. Sonrasında ayda bir bakıma gitmek gerekiyor. Her ay bakımını yaptırdığınız sürece istediğiniz süre kadar kullanabilirsiniz.

İpek kirpik kendi kirpiğime zarar verir mi?

İpek kirpikle ilgili kişinin kendi kirpiklerini de döktüğü yönünde bir dedikodu olsa da uzmanlar bunun aksi görüşünde… Uzmanlara göre yapışkan eridiğinde ipek kirpik düşüyor, ancak kendi kirpiğinize herhangi bir zarar vermiyor. Uzman olmayan kişiler tarafından yapılırsa, çok ovuşturur ya da takma kirpikleri elinizle çekiştirirseniz işte o zaman kendi kirpikleriniz dökülebilir.

Tunalı Güzellik Salonu
Holywood İpek Kirpik
Tunalı Güzellik Salonu

HOLYWOOD İPEK KİRPİK UYGULAMASI İLE DOĞAL GÖRÜNÜMLÜ GÜR VE KIVRIK KİRPİKLERE SAHİP OLACAK, GÜZELLİĞİNİZE GÜZELLİK KATACAKSINIZ…

3D İpek Kirpik
Tunalı Güzellik Salonu

3D İpek kirpik geleneksel şerit veya küme halinde yada klasik ipek kirpik uygulamalarının aksine gözlerinizde kaşıntı yapmaz 3D İpek kirpik, tek yapıştırılır kirpiklerinizi, çok daha doğal, seksi, dramatik ve 3 Boyutlu bir görünüm vermektedir. 3D İpek kirpik diğer tek tek takılan kirpiklerin aksine düz bir sıraya dizilmiş düz ve sıradan durağan bir görüntü sunmaz. 3D İpek kirpik daha doğal ve hafif takıldığını hissetmezsiniz!

Kirpik Perması

Kirpik perması bir kaç adımda uygulanır. Öncelikle kirpikler temiz ve kuru olamlıdır. Ardından göz çevresi özel bantlar ile koruma altına alınır ve hastadan gözlerini kapalı tutması istenir. Sonrasında kirpiklere özel bir ilaç sürülür Sonrasında kirpik üzerine bir kirpik bigudisi yerleştirilir. Bu bigudi göz uzunluğundan kısa olmamalıdır. Bunun yanı sıra bigudi göz kavisine uygun şekildedir. Bidugi yerleştirildikten sonra kirpikler tek tek bigudi üzerine yapıştırılır. Bu aşama oldukça önemlidir.

Kirpikler köküne uygun doğrultuda yerleştirilmelidir. Yanlış uygulama sonucunda kirpikler eğri durur ve bakışlar şaşı gibi görünebilir. Kirpikler yapıştırıldıktan sonra bu şekilde bir süre beklenir ve ilaç kuruyup kirpikleri yapılan şekilde sabitler. Sonrasında bir koruyucu ilaç sürülür ve gözler üzerine disk pamuk yerleştirilip ılık bir bekleme süresi sağlanır. İlaç ılık bekleme süresinde daha iyi aktive olacaktır. Tüm adımlar titizlikle tamamlandıktan sonra kirpik bigudisi dikkatlice kirpiklere zarar verilemden çıkartılır ve kirpikler kontrol edilerek işlem sonlandırılır.

Kirpik Liftingi

‘Kirpik Lifting’ adından da anlaşılacağı üzere kirpikleri kaldırmak ve kıvırmak anlamına geliyor. Kendi doğal kirpiklerinizi kıvırarak daha uzun, daha dolgun hale gelmesini sağlamak ve canlı bakışlar elde etmek için yapılan bir işlemdir. Kirpik Lifting, kirpik permasında uygulanan bigudi yöntemini kullanmadan, kirpiklerin özel bir teknik ile uzun süre kalıcı olarak kıvrılması işlemidir.

Tunalı Güzellik Salonu
Kirpik Lifting Nasıl Uygulanır?
Tunalı Güzellik Salonu

Kirpik lifting kirpik perması uygulamasının yeni ismi değildir. Kirpik perması ile kıyaslandığında çok daha kapsamlı ve konforlu olan bu işlem dayanıklılık yönünden de daha avantajlıdır. Kirpik Lifting tekniğinde bigudi yerine zemin olarak “Patch” adı verilen silikon yarım ay şeklinde bir zemin kullanılır ve işlem sırasında gözlerinizi açık tutabilirsiniz. Uygulama sırasında kullanılan malzemelerin cilt ile hiçbir şekilde teması yoktur bu sebeple de ciltte herhangi bir hassasiyete yol açması mümkün değildir.

Kirpik Lifting İşleminin süresi nedir?

Hazırlık süreci ve kirpikleri temizleme aşamasını da eklediğimizde ortalama 1 saat gibi bir sürede işlem tamamlanır.

Kirpik lifting işleminin süresi nedir?

Ortalama 1 saat süren bir uygulamadır. Kişinin kirpik yapısına göre bu sürede 10-15 dakika değişkenlik gösterebilir.

Kirpik yapısına göre değişkenlik gösterebilen bu süre ortalama olarak 6-8 haftadır.

Uygulamanın yapılış süresi yaklaşık olarak bir saattir.

Tunalı Güzellik Salonu
error: Content is protected !! Security Wall By Arda Yücel !!
WhatsApp chat