KAŞ KONTÜRÜ MİCROBLADİNG
Tunalı Güzellik Salonu

Kalıcı makyaj uygulaması son zamanlarda giderek daha fazla kadının tercih ettiği, hayatı oldukça kolaylaştıran uygulamalardan biridir. 

Yüz çevresi ve vücut için üretilmiş olan pigmentasyon uygulaması olarak da adlandırılabilen kalıcı makyaj, boyanın kişiye özel steril iğneler yardımı ille derinin altına işlenmesi anlamına gelmektedir.

Kalıcı makyaj uygulamasını dövme olarak sınıflandırmak doğru olmaz. Dövme yapılırken çok daha derindeki deri katmanlarına inilmektedir. 

Kalıcı makyaj da bu derece bir derinlik söz konusu değildir.

 

Microblading Kaş Kontürü Nedir?

İster zamanla seyrelen ve yaş gereği tasarımı bozulan kaşlar; ister tercih edilen gürlük, uzunluk ve kalınlıkta olmaktan çok uzak olan kaşlar söz konusu olsun; her ikisi için de en net çözümünüz microblading kaş kontürü uygulamaları. Microblading kaş kontürü nedir diye bakacak olursak, bir dizi kalıcı makyaj işleminden bahsetmiş oluruz.

Microblading bir çeşit kalıcı makyaj uygulamasıdır. Bu sebeple işlemin detaylarına derinlemesine girmeden önce kalıcı makyaj ile ilgili yanlış bilinen tabuları kırmak lazım. Öncelikle kalıcı makyajı, dövme olarak sınıflandırmak doğru olmaz. Dövme yaptırırken çok daha derindeki deri katmanlarına inilmektedir, oysa ki kalıcı makyaj söz konusu olduğunda çok daha ince bir derinlik üzerinden işlemler uygulanır. Örnek verecek olursak kalıcı makyaj, derinin ortalama 1 tabaka derinine etki ederken, dövmede enjekte edilen dövme boyası derinin 3, 4 hatta bazen 5 katman daha derinine inebilmektedir. Ayrıca dövme uygulamalarında kullanılan boyalar ile kalıcı makyaj uygulamalarında kullanılan boyaların içeriği tamamen birbirinden farklıdır.

Tam olarak bu nedenden dolayı, kalıcı makyaja dair bilinen “kalıcılık” kavramı da yine yanlış bilinen doğrular arasında yer alır. Her ne kadar isminde “kalıcı” geçse de, derinin alt katmanlarına derinlemesine nüfuz etmediği ve farklı boyalar kullanıldığı için aslında kalıcı makyaj uygulamaları, dövme kadar kalıcı, daha doğrusu ömürlük olmamaktadır.

Kalıcı makyaj ile ilgili yanlış bilinenlere değindikten sonra microblading nedir sorusunun cevabına geçmemiz mümkün. Microblading kaş kontürü, kaş hattındaki derinin altına,  özel microblading kalemi yardımı ile microblading boyasının belirli süreli kalıcı olarak yerleştirilmesi işlemidir. Bu sayede daha gür, daha kalın ve ifade dolu kaşlar elde edilir.

Tunalı Güzellik Salonu
Tunalı Güzellik Salonu
Microblading Kalıcı Kaş Kontürü Nasıl Yapılır?
Tunalı Güzellik Salonu

Microblading kaş kontürü işleminin tam olarak ne olduğunu anlayabilmek için, microblading kalıcı kaş kontürünün nasıl yapıldığına yakından bakmak gerekir.

Microblading işlemi esnasında kullanılan kalemin ucunda bir microblading iğnesi olarak ifade edilen aparat bulunur. Bu iğne yardımı ile kaş hattında ufak çizgiler oluşturarak derinin altına renk pigmentleri bırakılır. Kaş dövmesinden ya da diğer kalıcı makyaj uygulamalarından farklı olarak microblading uygulaması, derinin altında fazla inmez ve ilk katmanda kalarak ömürlük kalıcılıktan uzak konumlanır.

Deri katmanları ve cilt derinlikleri hakkında yazımızın başından beri sık sık bahsettiğimiz için, büyük bir ihtimalle neden bu kadar önemli olduğunu ve bunu sıklıkla vurgulama ihtiyacı duyduğumuzu merak etmişsinizdir. Hemen açıklayalım: Microblading kaş kontürü uygulamalarının, kaş derisinin altına fazla inmiyor olması, microblading sonrası elde edilen natürel, doğal ve organik görüntüyü oluşturan en önemli faktördür. Özellikle kıl tekniği uygulaması ile yapıldığında microblading, kendi kaşınızdan ayırt edilemeyecek doğallıkta bir çift kaşa sahip olmanıza yardımcı olur. Aradaki tek fark, çok daha gür, kalın, canlı ve ifadeli kaşlar ile büyüleme şansı elde etmenizdir!

Kalıcı Makyaj & Kalıcı Microblading Kaş Kontürü Yaptırmanın Sağladığı Kolaylıklar Nelerdir?
Tunalı Güzellik Salonu
Tunalı Güzellik Salonu

Kalıcı microblading kaş kontürü uygulaması yaptırmanın, sizlere pek çok fayda sağladığını, yazımızın belirli bölümlerinde hali hazırda vurgulamıştık. Şimdi tüm bu faydaları tek bir yerde toplama ve microblading uygulamasının ne kadar avantajlı bir kalıcı makyaj işlemi olduğuna tekrar şahit olma zamanı:

 • Microblading, kaşlarınızın doğal görünümüne zarar vermeden, gür, kalın ve canlı bir kaş hattına sahip olmanıza yardımcı olur.
 • Kaş dövmesi ya da benzeri dövme uygulamaları kadar derine inmez.
 • Organik içerikli kalıcı makyaj boyaları kullanılır ve bu boyalar zamanla silinerek yok olur.
 • Kalıcılığı ortalama 1-2 yıl civarında süren microblading, tamamen kendi doğal kaşlarınıza dönmek istediğiniz zaman size bu imkanı sunar.
 • Kaliteli microblading malzemesi, boyası ve kalemi kullanıldığı takdirde cilde ya da deri altındaki katmanlara hiçbir şekilde zarar vermez.
 • İşlem öncesi lokal anestezi uygulandığı için microblading uygulaması esnasında herhangi bir acı ya da ağrı hissedilmez.
 • 1 saat kadar süren uygulama sonrasında hiçbir yan etkisini hissetmeden, günlük işlerinize ve hayat rutininize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.
 • İlk microblading kaş kontürü uygulaması sonrası, yaklaşık 4-6 hafta kadar sonra gerçekleşen kontrolde, ufak rötuşlar yapılmakta ve uygulama bu sayede kusursuza yakın bir hal almaktadır.
 • Microblading, her daim bakımlı, güzel ve göz alıcı kaşlara sahip olmanıza vesile olur.
 • Microblading kaş kontürü sonrası kaş bakımı çok daha kolay hale gelmektedir. Kaş hattının altındaki bölgelerde çıkan tek tük kaşlar, tespit edilmesi çok daha kolay hale geldiği için kaşlarınızı almak ya da aldırmak her zamankinden daha kısa sürer.
 • Microblading için seçilen renk pigmentleri, birebir teniniz ve kıl renginiz ile uyumlu olarak seçildiği için, yapay ve doğallıktan uzak bir görüntü ile karşılaşma ihtimaliniz, yok denecek kadar azdır.
Microblading Kaş Kontüründe Kıl Tekniği Nedir, Nasıl Yapılır?
Tunalı Güzellik Salonu
Tunalı Güzellik Salonu
 • Microblading kaş kontürü uygulamalarında sıklıkla merak edilen ve özellikle son dönemlerde daha fazla tercih edilmeye başlayan tekniklerden bir tanesi de kıl tekniğidir. Microblading kıl tekniğimicroblading kalıcı makyaj uygulamalarının bir alt tekniği olarak karşımıza çıkmaktadır. İsminden de anlaşılacağı üzere microblading kıl tekniği uygulamalarında, standart microblading prosedürleri takip edilir, ancak uygulanan teknik, kaş kılını andıran çizikler ile, doğal ve natürel bir görüntü vermeyi amaçlayan bir tekniktir. 

 • Bu teknik sayesinde microblading iğnesi ile atılan her çizik ve deri altına yerleştirilen her bir renk pigmenti, adeta bir “kıl” görüntüsü oluşturmayı amaçlar ve en doğal microblading uygulaması doğmuş olur.Kıl tekniği kaş kontürü uygulaması sırasında, kaşların arasında ve çevresinde yer alan boşluklara, kalıcı makyaj boyası ile kıl görünümlü çizgiler yerleştirilir.

 •  Başka bir deyişle kaş kıllarınızın yanına, kaşlarınız ile aynı renkte ve aynı yönde kıllar çizilmekte ve bu çizim yapılırken, özel kalıcı makyaj boyaları kullanılmaktadır. 

 • Bu boyalar, çok daha uzun süreli sonuçlara vesile olmakla birlikte, sadece cildin üst tabakasına yerleştirildikleri için, karşıdan kaşlarınıza bakan kişi tarafından ayırt edilemeyecek kadar doğal bir çift kaşa sahip olmanızı sağlar.
Microblading Kaş Kontürü Sonrası
 • Microblading kaş kontürü uygulamalarından biri olan kıl tekniği sonrası, en çok merak edilen sorulardan bir tanesi elbette “Kıl tekniği ile yapılan microblading kaş kontürü ne kadar kalır?” olmaktadır. Kalıcı makyaj stüdyomuzda kıl tekniği ile microblading yaptıranlar, sonuçlardan fazlasıyla memnun kalarak, uzun vadeye vurulduğunda 1-2 yıla kadar etkili bir kaş uygulaması ile stüdyomuzdan ayrılmaktadırlar. Bu sürenin kalıcılık süresi kişinin cilt tipine, uygulanan tekniğe, seçilen renge ve kişinin maruz kaldığı diğer dış etkenlere göre farklılık gösterir.

  Daha önce hiç kıl tekniği ile microblading uygulaması yaptırmamış olan ve stüdyomuza ilk defa gelen müşterilerimizin büyük bir kısmının merak ettiği bir diğer soru da, elbette uygulama sonrası ilk etapta onları nasıl bir sürecin bekliyor olduğudur. 

  İşlem sonrasında elde edilecek sonucu etkileyen bir diğer önemli faktör de, işlem öncesinde yüzünüze uygun bir kaş tasarımının yapılmış olmasıdır. Kaşlarınız ile aynı tonda bir renk pigmentasyonuna gidilmeli, yüz hatlarınız ve kaş şekliniz ile uyumlu bir kaş tasarımı gerçekleştirilmeli ve işlem öncesinde gerçeği birebir yansıtan bir çizim yapılarak kalıcı makyaj uzmanınız ile mutabık kalınmalıdır. Böylece işlem sonrasında “Microblading tutmadı” ya da “Bu, hayal ettiğim kaş tasarımı değil” gibi endişeler duymaz, yeni görünümüz ile çok daha bakımlı ve göz alıcı kaşlara sahip olursunuz.


 • Her şeyden önce microblading sonrası ilk günlerde hafif 

 • kabuklanma oluşması oldukça normal ve olağan bir durumdur; zira cilt, orada olmaması gereken bir yabancı maddeyi (pigmenti) kabullenmeden önce onu kusmaya çalışacak, bu da ister istemez ilk 1-2 hafta içerisinde dışarıdan çok belirgin olmayan ancak sizin farkedebileceğiniz kabuklanma oluşmasına yol açacaktır. 


 • Unutmamak gerekir ki microblading uygulaması, bir nevi kaş hattınız üzerinde kıl görünümlü çizgiler yerleştirmekten ibarettir; bu yüzden de bu kabuklanma, cildin dışarıdan gelen herhangi bir müdahaleye olan en doğal ve en organik tepkisi olarak karşılanmalıdır.

Tunalı Güzellik Salonu
Tunalı Güzellik Salonu
error: Content is protected !! Security Wall By Arda Yücel !!
WhatsApp chat